+48 501-552-390 EM-BUD Centrum Kostki
e-mail: em-bud@centrumkostki.pl

Fugowanie kostki

Przy wyborze kostki brukowej musimy liczyć się z wystąpieniem mniejszych lub większych fug, gdyż nawierzchnie z kostki brukowej nie są monolityczne.

Na rynku występuje wiele rodzajów kostki brukowej, dlatego klient może kierując się własnym gustem wybrać kostkę o określonej szerokości szczelin.

W przypadku kostki o małej fudze wybór jest prosty używamy piasku lub grysu do uzupełnienia szczelin. Jeśli wybierzemy kostkę naturalną lub płyty betonowe imitujące kamień łupany możemy oprócz piasku i grysu użyć specjalnej zaprawy fugującej.

FUG MIX jest syntetyczną zaprawą fugującą przeznaczoną do spoinowania nawierzchni z kamienia i płyt betonowych. Zaprawa zapobiega wrastaniu mchu i chwastów, nie rozpuszcza się przy kontakcie z wodą i kwasami, jest odporna na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych. Dzięki swoim właściwością podkreśla barwę oraz spaja nawierzchnie z kamienia naturalnego.

Nawierzchnie można czyścić wodą pod ciśnieniem ponieważ zaprawa nie kruszy i nie wypłukuję się pod wpływem czynników mechanicznych. Dzięki wysokiej wodoprzepuszczalności fuga jest bardzo ekologiczna, zachowuje zwierciadło wód gruntowych na terenach zielonych oraz nie wymaga skomplikowanych systemów odwodnień.

Dzięki powyższym korzyściom wynikającym z zastosowania FUG MIX oszczędzamy czas i pieniądze.


Kontakt:
Tel. 501-552-390
E-mail : em-bud@centrumkostki.pl